Home Blog Kontakt Kulaté stoly

Registrujte se zdarma jednou z možností

REGISTRACE PŘEDNÁŠEJÍCÍCH

Kde začít hledat vysněnou praxi

ČLÁNEK 3 MIN


Škola ti nestačí? Půjdeš hledat nějakou praxi? Samozřejmě stáž, nařízená školou je jedna věc, ale možností máš víc.


Nezatracuj mámu s tátou

Varianta první, jednoduchá a přirozená  - komunikovat a networkovat. Možná tě zajímá stejná profesní drahá, jako rodiče nebo sourozence? Nejbližší ti určité pomůžou, a to i vlastní sítí známých a kamarádů, kteří mohou vědět o zajímavé nabídce praxe nebo mají  kontakt ve firmě, která tě zajímá. Výzkumy na téma slabých sociálních vazeb (Weak ties) potvrzují, že často velký vliv na zásadní životní změny mají lidé, kteří jsou naše nepřímé známosti. Proč to nezkusit a oslovit třeba souseda tety, o kterém víš, že děla tvé vysněné povolaní? 


Vždycky to jistí sítě, sociální sítě

Internet rozšiřuje možnosti networkingu do nekonečna, můžeš se spojit s odborníky nebo firmy, účastnit se diskuzí v online komunitách, být propojován a dostat kontakt, praktickou radu nebo rovnou nabídku praxe od lidí, které si v životě neviděl/a. Tak, třeba většina organizátorů barcampu se seznámila díky online komunitě.

Online můžeš hledat konkrétní příležitostí. Stačí sledovat kariérově stránky firem, o které se zajímáš a jejích profily na Facebooku a LinkedInu (ano, nemusíš mít spousty zkušenosti na založení LinkedInu, je to skvělý nastroj pro spojení s profesionály a sledovaní firem). Můžeš zkusit portály a Facebookové skupiny s nabídkami stáží, nebo jednoduše začít Googlem. Co bychom bez toho chytráka dělali? 


Bez práce nejsou koláče, ale zas tak moc jí nemusí být

Bud’ proaktivní a účastní se akci, seminářů, studentských veletrhů, soutěži a Barcampů. Na takových akcích se dozvíš užitečné informace a zároveň potkáš zajímavé lidi. 

Nevíš jakou akci začít? Přijď’ 7. dubna na Pražský Barcamp  a nech se inspirovat ☺ A mezitím sleduj naše FB stranky, určitě tam najdeš doporučení na zajímavé akce i firmy (které potkáš i na Barcampu).


Kristina Shershun


Podobné přispěvky:

Kdo vám zařídí praxi?

Kariérní programy pro mladé talenty

Jak najít vysněnou praxi