Home Blog Kontakt Kulaté stoly

Registrujte se zdarma jednou z možností

REGISTRACE PŘEDNÁŠEJÍCÍCH

Jak najít vysněnou praxi

ČLÁNEK 3 MIN

Kde jsou ty doby, kdy jste nemuseli nic a rodiče vám většinu věcí kupovali?! Ta doba je pryč a začíná oblíbenou frází, “Vydělej si”. 

Obecně máte několik možností, jak se k vysněné praxi dostanete. 


Mužete mít:

Ve dvou případech ze tří je to sázka do loterie a většina z vás mi dá za pravdu, že štěstí opravdu nemají. Lepší cesta je být prostě drzý (drzá, že:-) a prostě se zeptat a říci si o praxi. Ano, tak jednoduché to je. Většina lidí by ráda dělala něco, ale bojí se zeptat, bojí se odmítnutí. 


Drzounek volá!

Jeden telefonát nebo mail na správné místo muže vest k vysněnému zaměstnání. Uvedu příklad: chtěl bych být grafikem, ale nikdo v mém okolí není grafik a nemám praxi v oboru. Takže se mohu litovat, nebo se rozhlédnout ve svém okolí: je tu nějaké grafické studio nebo nějaká reklamní agentura? Pokud ano, co jim nabídnout službu, za kterou nemusí platit? (Ano, nejlepší praxe bývají zadamo). Nabídněte jim, že hledáte praxi a chcete k nim občas docházet, pomoci a učit se, zcela free?

Máte v okruhu nějakou neziskovku? Ty přímo hledají takové, jako jste vy. Dvakrát do týdne budete pracovat na zlepšení grafiky jejich webovek a tím budete  dělat něco, co bude skvělou ukázkou pro pohovor na placené místo. Tím vaše práce bude mít smysl a získáte i zásadní a opomíjenou věc: zpětnou vazbu od “zadavatele”. 

Odborné znalosti z dosti technických oborů se získávají hůře, ale ruku na srdce, pokud  něco chcete , věřím, že dokážete pohnout i zemí, abyste to dostali. Pokud ne, tak to asi není pro vás a hledejte jinou praxi.


Pavel Kosík